Přeskočit na hlavní obsah

Jak používáme Basecamp

Webová aplikace BaseCamp je primárně určená pro projektové řízení. Je nástrojem pro podporu týmové spolupráce. Funkce a rozhraní nabízí jednoduchou cestu, jak jednotlivé projekty spravovat a mít přehled o všech činnostech, a to nejen svých, ale i kolegů. Umožní být s nimi neustále v kontaktu, ať se nacházíte kdekoliv. Součástí je kalendář či to-do list, další sekce nabídnou rychlý přehled témat, vložených dokumentů či přehled aktivit jednotlivých osob.

Jak používáme BaseCamp v B2M
Používáme ho nejen pro externí řízení projektů, ale i pro celou interní komunikaci. BaseCamp je zkrátka implementovaný do našeho způsobu práce. Pomocí BC reportují jednotlivá oddělení, zadávají se úkoly do IT, nebo se komunikuje s externími partnery.

Některé zprávy, do kterých se reportuje mají opravdu hodně commentů a jsou založené již několik let. Někdy si říkáme, že v 37signals musejí být překvapení z tohoto způsobu používání BC :)

Co je nesporná výhoda, a to není pouze toto řešení, že máte na jednom místě celou historii řešení určitých problémů - k BC si lze sednout a říci novému člověku - projdi si to a to, nebo nastuduj si v BC, jak jsme to řešili minule.

Plný BC úkolů (zvláště overdue milestones) ovšem nechává těžkou hlavu před poradou.

Funguje u nás i jakási "syntaxe" zápisu zpráv a jejich formátování (odrážky, boldy apod.) - kdo je na začátku zprávy osloven, tomu je zpráva primárně určena. Obvyklé jsou nadpisy jako Dohoda, či Stav.

I když jsme si jeho používání mírně "přihli" k obrazu svému, BC je dobrý nástroj pro přehled v práci a úkolech. Zejména pro majitele a management :) Zápis všech domluvených věcí je prostě zachycen v písemné formě a sdílen napříč firmou i mimo firmu.

Co u nás není v BC - jako by zkrátka nebylo :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

B2B sales by phone workshop for sales team Keboola

Tak jsem dělal chytrýho v mezinárodním sales týmu společnosti Keboola. Jak jsem k tomu přišel. To mi takhle napíše Pavel Doležal na WhatsApp pár otázek k jejich aktivitám na telefonu. Řekněme jako přátelskou radu či názor. Odpovídám. A začíná mně to zajímat - cítím potenciál. No a najednou dostávám pozvání "Nechceš si udělat workshop pro náš tým Keboola?" Bohužel přichází i to B, tj. v angličtině. A je to tady .. Připravuju prezentaci, tak nějak naslepo. Tuším o co Pavlovi jde. Mají 40 hovorů / den, v podstatě domlouvají online prezentace (schůzky), kde již s potencionálními klienty platformy komunikuje opravdový salesák. Dosahují 1-2 dema / den. A to mi přijde opravdu málo, včetně nízké aktivity.  Poslouchám jejich hovory a i když přes svůj jazykový analfabetismus v angličtině opravdu skoro nerozumím, je mi jasné, že neprodávají, neptají se, málo zaujmou. Tady se dá hodně vylepšit. Pavel to ví také, ale zřejmě to potřebuje slyšet ještě od někoho jiného. Vzpomínám na doby At

Situační vedení a úrovně připravenosti

Můj osobní základ manažerských dovedností se nachází v době mé práce v Seznam.cz, což už je tedy opravdu dávno, bylo to v letech 2003 - 2005. Seznam investoval do řady obchodních školení v té době se rozvíjela obchodní síť fieldů a bylo potřeba to uřídit. Skvělé školení pro nás realizovala firma GlobeTime Consulting , jmenovitě Josef Hrzán. Následně se vzniklo s Pepou i lidské přátelství nad rámec školení jak moje, tak mojí ženy. To čím mně vybavilo školení v té době velmi dobře doplňovala osobní a řídící zkušenost Vaška Horejše, který v té době přišel jako ředitel obchodní sítě. On byl tím zkušenějším, který přišel z Editu, v té době tištěného katalogu, který svého času sváděl poměrně vyrovnaný obchodní souboj se Zlatými stránkami Mediatelu. Vašek měl reálné zkušenosti, přehled v práci s lidmi a já byl mladé ucho, které se zase více orientovalo v technických parametrech produktů a služeb, protože jsem před tím reklamu pro Seznam prodával v terénu. Dobře jsme se doplňovali. I s Vaške

Výroční zpráva spolku NTU 2021

Dne 21.2. se v nové kanceláři spolku na Senovážném náměstí 23 uskutečnila členská schůze s programem schválení výroční zprávy za rok 2021 a dále volby nových členů kontrolní komise. Schůze se zúčastnili členové osobně a dále také online pomocí Google Meet. Výroční zpráva 2021 ke stažení: https://www.nekdotiuveri.cz/o-nas/vyrocni-zpravy   Vážení přátelé a příznivci spolku Někdo Ti uvěří, s radostí a vděčností za vše dobré přinášíme výroční zprávu za uplynulý rok. V roce 2021 jsme byli v kontaktu s 83 oběťmi (sexuálního) zneužívání nejen v církevním prostředí, s mnoha jsme se setkali opakovaně. Zúčastnili jsme se 5 seminářů a diskusí, mluvili se stovkami lidí, s dalšími jsme byli v kontaktu online. „Když se ohlížím za uplynulý rokem, vidím kromě obrovské bolesti také velkou naději. Naději, že můžeme společně s oběťmi nést jejich zranění a že se můžeme podílet na vytváření prostředí, které bude skutečně bezpečné pro všechny,“ říká Jiří Kylar, předseda spolku Někdo Ti uvěří. Jiřina Kočí, k