Přeskočit na hlavní obsah

Více o mně


Vystudoval jsem sociologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Už během posledních let studia u mně převážila práce pro softwarovou společnost a po úspěšném získání magisterského titulu jsem se sociologii ani nezačal věnovat.


Profesní kariéru jsem začínal v roce 1999 jako produktový manažer portálu
Atlas.cz. Dále  v roce 2001 pracuji jako obchodní zástupce ve společnosti INTERNET TRADING s.r.o. Již zde platí ve správné době na správném místě. Prodej malým a středním firmám, v té době nových formátů typu přednostních výpisů na klíčové slovo v hledání a firemních zápisů, se rozjížděl naplno. V této firmě jsem poznal kouzlo přímého prodeje, což se stalo v různých pozicích a firmách mojí profesní náplní na další roky. 

Zde první profesní úspěch, první větší finance za úspěšný přímý prodej. Prodáváme produkty na Seznam.cz, Centrum.cz a Atlas.cz dohromady. Krásná doba, kdy zákazníci začínají opouštět již vyčerpané tištěné Zlaté stránky a začínají výrazněji investovat do internetových formátů.

Díky praktické zkušenosti, jaké médium zákazníci opravdu chtějí, opouštím místo obchodníka a přeskakuji na loď jménem Seznam.cz Otevírám významnou kapitolou v mé kariéře - práce v Seznam.cz jako regionální manažer obchodní sítě. Byla to velká zkušenost a také další poznání úspěchu. Když si vzpomenu na tehdejší étos a vnitřní náladu firmy, kdy se běžně na obchodních pozicích i interně chodilo v oblecích a kravatách (a to včetně Ivo Lukačoviče), tak se nad tím dnes zpětně usmívám. Po 3 úspěšných letech spolupráce na rozvoji obchodní sítě z 0 na 300 obchodníků odcházím z vlastního rozhodnutí, pro mnoho lidí nepochopitelně.


Od roku 2006 začíná moje ´polská´ anabáze - 1,5 roku práce jako ředitel pobočky pro Ataxo v polských Katowicích. Z profesního úspěchu na pozici, kde by se dalo existovat dlouho do neznáma jiné země a vstříc dobrodružství úspěchu či neúspěchu. S celou rodinou jsem se přestěhoval, pracoval a žil v Polsku. Přímý prodej se mi vybudovat nepodařilo, ale telefonní prodej jsme rozšříli o několik nových poboček a Ataxo v Polsku úspěšně rostlo. Ze své nerozvážnosti jsem si však způsobil nucený odchod z Ataxa. Ve snaze zúročit polské zkušenosti jsem rozjel vlastní internetový podnikatelský projekt - internetový katalog firem, ovšem produkt byl bez inovace a invence, neuspěli jsme.


Profesní pád díky vlastnímu podnikatelskému neúspěchu, umocněný začínající ekonomickou krizí v roce 2009 a přerušenou kariérou v ČR prací v Polsku, vystřídal opět úspěch v ePoptávka.cz. Nejdříve jako produktový manažer, po 1 roce jako ředitel firmy, kde, věřím úspěšně, pracuji dodnes. ePoptávka.cz je úspěšná služba v České republice a na Slovensku, provozujeme také poptávkové systémy v Polsku a Maďarsku. V roce 2012 došlo k růst obratu o 40% na 107 mil. Kč. I v roce 2013 rosteme a další jednotky až nižší desítky %, a těšíme se na další vývoj na trhu poptávkových systémů.


Věřím, že když vás práce opravdu baví a vnitřně motivuje, budete ji dělat nejlépe. Ve všech angažmá jsem vždy pracoval naplno, stejně jako kdyby mi daná firma patřila.


Vyjma práce v ePoptávka.cz a času, který strávím se svojí ženou a svými dětmi se věnuji svému koníčku stepování.


Komentáře

Unknown píše…
Dobrý den, pane Kočí,

včera jsem byl kontaktován operátorkou z epoptávky, paní byla neodbytná, atd., dostal jsem se do Vašeho systému na základě distanční smlouvy, dnes dorazila faktůra, hodně mě to překvapilo, jsem z toho trochu paf, máme malé dítě a práce nad hlavu, tak buďte tak laskavý a přimluvte se, s pozdravem Petr Erlebach.

Populární příspěvky z tohoto blogu

B2B sales by phone workshop for sales team Keboola

Tak jsem dělal chytrýho v mezinárodním sales týmu společnosti Keboola. Jak jsem k tomu přišel. To mi takhle napíše Pavel Doležal na WhatsApp pár otázek k jejich aktivitám na telefonu. Řekněme jako přátelskou radu či názor. Odpovídám. A začíná mně to zajímat - cítím potenciál. No a najednou dostávám pozvání "Nechceš si udělat workshop pro náš tým Keboola?" Bohužel přichází i to B, tj. v angličtině. A je to tady .. Připravuju prezentaci, tak nějak naslepo. Tuším o co Pavlovi jde. Mají 40 hovorů / den, v podstatě domlouvají online prezentace (schůzky), kde již s potencionálními klienty platformy komunikuje opravdový salesák. Dosahují 1-2 dema / den. A to mi přijde opravdu málo, včetně nízké aktivity.  Poslouchám jejich hovory a i když přes svůj jazykový analfabetismus v angličtině opravdu skoro nerozumím, je mi jasné, že neprodávají, neptají se, málo zaujmou. Tady se dá hodně vylepšit. Pavel to ví také, ale zřejmě to potřebuje slyšet ještě od někoho jiného. Vzpomínám na doby At

Situační vedení a úrovně připravenosti

Můj osobní základ manažerských dovedností se nachází v době mé práce v Seznam.cz, což už je tedy opravdu dávno, bylo to v letech 2003 - 2005. Seznam investoval do řady obchodních školení v té době se rozvíjela obchodní síť fieldů a bylo potřeba to uřídit. Skvělé školení pro nás realizovala firma GlobeTime Consulting , jmenovitě Josef Hrzán. Následně se vzniklo s Pepou i lidské přátelství nad rámec školení jak moje, tak mojí ženy. To čím mně vybavilo školení v té době velmi dobře doplňovala osobní a řídící zkušenost Vaška Horejše, který v té době přišel jako ředitel obchodní sítě. On byl tím zkušenějším, který přišel z Editu, v té době tištěného katalogu, který svého času sváděl poměrně vyrovnaný obchodní souboj se Zlatými stránkami Mediatelu. Vašek měl reálné zkušenosti, přehled v práci s lidmi a já byl mladé ucho, které se zase více orientovalo v technických parametrech produktů a služeb, protože jsem před tím reklamu pro Seznam prodával v terénu. Dobře jsme se doplňovali. I s Vaške

Výroční zpráva spolku NTU 2021

Dne 21.2. se v nové kanceláři spolku na Senovážném náměstí 23 uskutečnila členská schůze s programem schválení výroční zprávy za rok 2021 a dále volby nových členů kontrolní komise. Schůze se zúčastnili členové osobně a dále také online pomocí Google Meet. Výroční zpráva 2021 ke stažení: https://www.nekdotiuveri.cz/o-nas/vyrocni-zpravy   Vážení přátelé a příznivci spolku Někdo Ti uvěří, s radostí a vděčností za vše dobré přinášíme výroční zprávu za uplynulý rok. V roce 2021 jsme byli v kontaktu s 83 oběťmi (sexuálního) zneužívání nejen v církevním prostředí, s mnoha jsme se setkali opakovaně. Zúčastnili jsme se 5 seminářů a diskusí, mluvili se stovkami lidí, s dalšími jsme byli v kontaktu online. „Když se ohlížím za uplynulý rokem, vidím kromě obrovské bolesti také velkou naději. Naději, že můžeme společně s oběťmi nést jejich zranění a že se můžeme podílet na vytváření prostředí, které bude skutečně bezpečné pro všechny,“ říká Jiří Kylar, předseda spolku Někdo Ti uvěří. Jiřina Kočí, k