Přeskočit na hlavní obsah

Rád hraju na síti

Hraju tenis a to raději stylem vypracování situace ze základní čáry a postup na síť a zakončení. Nahrávky na síti na smeč jsou míče, které i když nejsou někdy zcela bez rizika chyby, jsou zkrátka od soupeře ´nalité´ a nezbývá nic jiného než řádně zasmečovat.


Jednou takovou nahrávkou na smeč je pro mě ´sdělení´, které se o mojí osobě šíří po firmě a dostalo se i k mým uším. Zní zhruba tak, že nejsem kompetentní řídit B2M, protože jsem jinou firmu přivedl ke krachu a dále že za mne současný majitel B2M zaplatil všechny dluhy.

Já smečuju rád :-) a poměrně dobře a tohle je dezinformace slušného kalibru s nepěkným a nečestným úmyslem nevím koho a je mi to jedno. Každopádně tady jsou věci uvedeny fakticky správně.

  • má profesní kompetence: jeden ze školitelů od kterého se nejvíc naučil říkal, že úspěch na libovolné pozici musíte dokázat minimálně 3 x, než si můžete myslet, že ten úspěch byl vaší zásluhou. Už 3 mám. Za prvé působení v Seznam.cz v letech 2003 a 2006 úspěch byl, od nuly jsme vybudovali síť obchodních zástupců po celé ČR, struktura pode mnou měla cca 100 obchodníků a několik desítek milonů Kč ročního obratu. Odcházel jsem na vrcholu. Druhý pozitivní zářez byl v Ataxu, kde jsem pomáhal a vedl 1 rok polskou pobočku. Zdvojnásobil jsem obrat, po mém odchodu bylo celé Ataxo Holding prodáno za 200 mil. Kč. Třetí pozitivum a úspěch byl a je stále v B2M, kde se pod mým vedením (říkám to takto poměrně málo a poměrně nerad, protože je to vždycky kolektivní práce - ale teď takhle ano!) zdvojnásobil obrat i zisk společnosti B2M. Je to málo? pojďte mi říct co máte za sebou vy a porovnáme profesní váhu toho, komu je to málo a kdo má pocit že nejsem kompetentní :)
  • můj profesní neúspěch: ano, měl jsem jeden a nestydím se za něj, v mnohém je to zkušenost k nezaplacení, i když ty dluhy byli náročné a tíživé. Byla to firma v Polsku, provozující internetový katalog firem, asi 1,5 roku jsme rozjížděl telefonní prodej zápisů do katalogu, udělali jsme asi 1,0 mil. Kč obrat, ovšem celá ta sranda stále asi 1,7 mil. Kč. Nemohl jsem si vyplácet plat a proto si půjčoval na žití s rodinou. Po zásahu Google v penalizaci ve vyhledávání pohár přetekl a činnost jsem ukončil a vrátil se zpět do Čech a hledal práci.
  • mé dluhy z minulosti: to by bylo docela fajn, kdyby je za mně někdo zaplatil :), musel jsem si na však vydělat, bylo to několik set tisíc vypůjčených od rodiny za které jsem žil v době, kdy podnikání v Polsku nemělo na to, aby mi vyplácelo plat. Petr za mne dluhy určitě nezaplatil, pouze peníze, kterými jsem dluhy zaplatil jsem si vydělal u něho. Celých 700 tis. Kč jsem splatil cca během 2 - 3 let.

Více o mé profesní kariéře také zde: http://www.ottokoci.cz/p/o-mne.html


Kdo nevěří ať tam běží :) a zeptá se lidí, jejichž profesní kredit je plný úspěchů v managementu a byznysu a zeptá se jich na mojí práci v minulosti nebo současnosti. Je to například Tomáš Kapalín (aktuálně Seznam.cz), nebo Pavel Doležal (ex-Ataxo).

Přátelé, kdo z vás to má? :-) Zkuste vymyslet něco promyšlenějšího, tohle byl velmi amatérský pokus o diskreditaci, tomu se musím jen zasmát ..

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

B2B sales by phone workshop for sales team Keboola

Tak jsem dělal chytrýho v mezinárodním sales týmu společnosti Keboola. Jak jsem k tomu přišel. To mi takhle napíše Pavel Doležal na WhatsApp pár otázek k jejich aktivitám na telefonu. Řekněme jako přátelskou radu či názor. Odpovídám. A začíná mně to zajímat - cítím potenciál. No a najednou dostávám pozvání "Nechceš si udělat workshop pro náš tým Keboola?" Bohužel přichází i to B, tj. v angličtině. A je to tady .. Připravuju prezentaci, tak nějak naslepo. Tuším o co Pavlovi jde. Mají 40 hovorů / den, v podstatě domlouvají online prezentace (schůzky), kde již s potencionálními klienty platformy komunikuje opravdový salesák. Dosahují 1-2 dema / den. A to mi přijde opravdu málo, včetně nízké aktivity.  Poslouchám jejich hovory a i když přes svůj jazykový analfabetismus v angličtině opravdu skoro nerozumím, je mi jasné, že neprodávají, neptají se, málo zaujmou. Tady se dá hodně vylepšit. Pavel to ví také, ale zřejmě to potřebuje slyšet ještě od někoho jiného. Vzpomínám na doby At

Situační vedení a úrovně připravenosti

Můj osobní základ manažerských dovedností se nachází v době mé práce v Seznam.cz, což už je tedy opravdu dávno, bylo to v letech 2003 - 2005. Seznam investoval do řady obchodních školení v té době se rozvíjela obchodní síť fieldů a bylo potřeba to uřídit. Skvělé školení pro nás realizovala firma GlobeTime Consulting , jmenovitě Josef Hrzán. Následně se vzniklo s Pepou i lidské přátelství nad rámec školení jak moje, tak mojí ženy. To čím mně vybavilo školení v té době velmi dobře doplňovala osobní a řídící zkušenost Vaška Horejše, který v té době přišel jako ředitel obchodní sítě. On byl tím zkušenějším, který přišel z Editu, v té době tištěného katalogu, který svého času sváděl poměrně vyrovnaný obchodní souboj se Zlatými stránkami Mediatelu. Vašek měl reálné zkušenosti, přehled v práci s lidmi a já byl mladé ucho, které se zase více orientovalo v technických parametrech produktů a služeb, protože jsem před tím reklamu pro Seznam prodával v terénu. Dobře jsme se doplňovali. I s Vaške

Výroční zpráva spolku NTU 2021

Dne 21.2. se v nové kanceláři spolku na Senovážném náměstí 23 uskutečnila členská schůze s programem schválení výroční zprávy za rok 2021 a dále volby nových členů kontrolní komise. Schůze se zúčastnili členové osobně a dále také online pomocí Google Meet. Výroční zpráva 2021 ke stažení: https://www.nekdotiuveri.cz/o-nas/vyrocni-zpravy   Vážení přátelé a příznivci spolku Někdo Ti uvěří, s radostí a vděčností za vše dobré přinášíme výroční zprávu za uplynulý rok. V roce 2021 jsme byli v kontaktu s 83 oběťmi (sexuálního) zneužívání nejen v církevním prostředí, s mnoha jsme se setkali opakovaně. Zúčastnili jsme se 5 seminářů a diskusí, mluvili se stovkami lidí, s dalšími jsme byli v kontaktu online. „Když se ohlížím za uplynulý rokem, vidím kromě obrovské bolesti také velkou naději. Naději, že můžeme společně s oběťmi nést jejich zranění a že se můžeme podílet na vytváření prostředí, které bude skutečně bezpečné pro všechny,“ říká Jiří Kylar, předseda spolku Někdo Ti uvěří. Jiřina Kočí, k