Přeskočit na hlavní obsah

InHouse: 2 roky poté

Tak zase rekapitulace jak jsme na tom s interním akvizičním týmem. Začátek je datován na říjen 2013 - už to budou za chvíli opravdu 2 roky co máme vlastní akviziční tým telefonního prodeje.

Historie
Tým skvěle nastartoval a začal rozvíjet F. od října 2013. Po neshodách s provozní prací F. nahrazuje P. a jede 15 měsíců dlouho tour nazvanou úspěch oddělení a rozvoj z obratu 1,0 mil.Kč na rekordních 5,1 mil. Kč. Úctyhodný výkon. Leč odchází pro zdravotní problémy i částečně na vlastní žádost pro ztrátu důvěry ve společné počínání a produkt. Přichází kratší kapitola M., kde jsme se dohodli na odchodu ve zkušební době. Mám tu čest nyní řídit oddělení Inhouse od 20.července 2015 do současnosti.

Současnost
Oddělení je stabilizované a dlouhodobě udržitelné. Aktuálně pracujeme se 3 týmy po 10 - 12 obchodnících. Prodej stojí z poloviny na akvizici služby zasílání ePoptávka.cz a 123dopyt.sk a z druhé poloviny na akvizičním prodeji služby zasílání veřejných zakázek ÚředníNástěnka.cz a ÚradnáNastenka.sk. Aktuální obrat oddělení je nyní blízko cíli 4,6 mil. Kč na měsíc září, což bude druhý nejlepší výsledek v historii oddělení a již dlouho se nestalo, že by byl stoprocentně splněn nastavený cíl.

Ze strategického hlediska to vnímáme jako důležitý a potřebný krok.. I když nikdy nebylo cílem vytěsnit externí prodej, jde o vyplnění výsledků. Co prostě neuděláme venku - musíme doma.

Změnili jsme vstřícným způsobem přístup k motivačnímu systému, nabízíme dobré a konkurenční ohodnocení nejlepším obchodníkům. Stále se odlišujeme od call-centerového stylu a drilu a nabízíme možnost obchodního kvalitativního přístupu ke zpracování databáze. Rodinná atmosféra neformální komunikace zůstává také, nicméně nedáváme tím alibi těm, kteří nedodržují nastavená pravidla docházky, volacího výkonu a prodejních výsledků - ty jsou samozřejmě nutnosti a základní povinnosti na který trváme.

Pokud bych se měl ještě vrátit k faktu převzetí oddělení do vlastních rukou a s velkou pomocí nového managementu v první linii - považuju to nyní za správný krok a za dobře provedený zásah, kdy jsme zeštíhlili strukturu a zachovali prodejní výsledky, které naopak ještě rostou.


Nové kanceláře
Kanceláře prošly architektonickou úpravou, přibylo více barev a nového nábytku, květiny. Nová jsou také motivační hesla na stěnách, která motivují, někdy prudí, ale jsou pravdivá - to platí :)

 

 


Další rozvoj?
Vidíme ho ve vybudování dalších akvizičních prodejních týmů, tedy čtvrtý a pátý akviziční tým, který budeme situovat na další služby a produkty - začínáme znovu s projektem ReferenceHodnocení.cz tentokrát v low-costové cenotvorbě koncových cen. Místo v kancelářích na tyto týmy stále je a věřím, že v bilanci "3 roky poté" už bude naplněno :)


Nábor nových obchodníků - přidejte se k nám!
Stabilně hledáme zkušené obchodníky a team-leadery na následující pozice:


Bude nám potěšením, když se budete ucházet o práci u nás.

V případě zájmu o práci v Inhouse oddělení B2M prosím zašlete své CV na jakub.gubani@b2m.cz

Poděkování
Mé osobní díky patří Mirce Hodaňové, Quidovi Hartmanovi, Janě Melicharové a Jakubovi Gubanimu za energii, nasazení a vůli vítězit po převzetí oddělení a nastavení nové organizační struktury. A samozřejmě všem Inhousákům! Jste jedničky - jste skvělí!

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

B2B sales by phone workshop for sales team Keboola

Tak jsem dělal chytrýho v mezinárodním sales týmu společnosti Keboola. Jak jsem k tomu přišel. To mi takhle napíše Pavel Doležal na WhatsApp pár otázek k jejich aktivitám na telefonu. Řekněme jako přátelskou radu či názor. Odpovídám. A začíná mně to zajímat - cítím potenciál. No a najednou dostávám pozvání "Nechceš si udělat workshop pro náš tým Keboola?" Bohužel přichází i to B, tj. v angličtině. A je to tady .. Připravuju prezentaci, tak nějak naslepo. Tuším o co Pavlovi jde. Mají 40 hovorů / den, v podstatě domlouvají online prezentace (schůzky), kde již s potencionálními klienty platformy komunikuje opravdový salesák. Dosahují 1-2 dema / den. A to mi přijde opravdu málo, včetně nízké aktivity.  Poslouchám jejich hovory a i když přes svůj jazykový analfabetismus v angličtině opravdu skoro nerozumím, je mi jasné, že neprodávají, neptají se, málo zaujmou. Tady se dá hodně vylepšit. Pavel to ví také, ale zřejmě to potřebuje slyšet ještě od někoho jiného. Vzpomínám na doby At

Situační vedení a úrovně připravenosti

Můj osobní základ manažerských dovedností se nachází v době mé práce v Seznam.cz, což už je tedy opravdu dávno, bylo to v letech 2003 - 2005. Seznam investoval do řady obchodních školení v té době se rozvíjela obchodní síť fieldů a bylo potřeba to uřídit. Skvělé školení pro nás realizovala firma GlobeTime Consulting , jmenovitě Josef Hrzán. Následně se vzniklo s Pepou i lidské přátelství nad rámec školení jak moje, tak mojí ženy. To čím mně vybavilo školení v té době velmi dobře doplňovala osobní a řídící zkušenost Vaška Horejše, který v té době přišel jako ředitel obchodní sítě. On byl tím zkušenějším, který přišel z Editu, v té době tištěného katalogu, který svého času sváděl poměrně vyrovnaný obchodní souboj se Zlatými stránkami Mediatelu. Vašek měl reálné zkušenosti, přehled v práci s lidmi a já byl mladé ucho, které se zase více orientovalo v technických parametrech produktů a služeb, protože jsem před tím reklamu pro Seznam prodával v terénu. Dobře jsme se doplňovali. I s Vaške

Výroční zpráva spolku NTU 2021

Dne 21.2. se v nové kanceláři spolku na Senovážném náměstí 23 uskutečnila členská schůze s programem schválení výroční zprávy za rok 2021 a dále volby nových členů kontrolní komise. Schůze se zúčastnili členové osobně a dále také online pomocí Google Meet. Výroční zpráva 2021 ke stažení: https://www.nekdotiuveri.cz/o-nas/vyrocni-zpravy   Vážení přátelé a příznivci spolku Někdo Ti uvěří, s radostí a vděčností za vše dobré přinášíme výroční zprávu za uplynulý rok. V roce 2021 jsme byli v kontaktu s 83 oběťmi (sexuálního) zneužívání nejen v církevním prostředí, s mnoha jsme se setkali opakovaně. Zúčastnili jsme se 5 seminářů a diskusí, mluvili se stovkami lidí, s dalšími jsme byli v kontaktu online. „Když se ohlížím za uplynulý rokem, vidím kromě obrovské bolesti také velkou naději. Naději, že můžeme společně s oběťmi nést jejich zranění a že se můžeme podílet na vytváření prostředí, které bude skutečně bezpečné pro všechny,“ říká Jiří Kylar, předseda spolku Někdo Ti uvěří. Jiřina Kočí, k