Přeskočit na hlavní obsah

NTU v roce 2021

V roce 2020 na podzim jsem se zapojil do činnosti zájmového spolku s názvem Někdo Ti uvěří, z.s. Jedná se o spolek, který pomáhá obětem sexuálního zneužívání v církvi a snaží se pomoci s tímto tématem v celospolečenské diskuzi. 

Pracuji jako dobrovolník, tedy bez nároku na odměnu za práci, na pozici tajemníka, jako statutárního zástupce spolku. Standardně se zabývám věcmi kolem řízení spolku ve smyslu: evidence členů, příprava a organizace členských schůzí, příprava výroční zprávy, bankovní účet, podklady pro účetnictví apod.

Spolek a jeho členové získali v roce 2021 značnou mediální podporu. Zejména Jiří Kylar s výpovědí svého příběhu v České televizi Přes bolest k naději a Jiřina Kočí na Seznam Zprávy v sérii Ve stínu celibátu.

Spolek vytvořil instituci, která poskytuje obětem toho zneužívání bezpečné prostředí a první kontakt. Co je zajímavé, na podzim 2021 obdržel na svoji činnost grant od nadace Porticus. Projekt se bude zaměřovat hlavně na právní pomoc obětem, vzdělávání, překlady literatury.

Držte palce, ať pohneme s tímto zapikovaným tématem! Co bych si moc přál je, aby církev nekopala toto jednání pod koberec. Aby predátoři nemohli svoji praxi opakovat.  Aby se obětem dostalo pochopení a pomoci. V okolních státech v Evropě se téma otevírá a postoj církve i jejich představitelů se postupně mění - viz:

V rámci činnosti jsem tak odpovídal o detailech našeho rodinného života v rozhovoru na otázky Marka Drábka, pro jeho Youtube kanál. Jako manžel oběti.


Mnoho odkazů, zdrojů a informací naleznou čtenáři také ve Výroční zprávě 2021 spolku na webu www.nekdotiuveri.cz, která bude publikována v nejbližších dnech .


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

B2B sales by phone workshop for sales team Keboola

Tak jsem dělal chytrýho v mezinárodním sales týmu společnosti Keboola. Jak jsem k tomu přišel. To mi takhle napíše Pavel Doležal na WhatsApp pár otázek k jejich aktivitám na telefonu. Řekněme jako přátelskou radu či názor. Odpovídám. A začíná mně to zajímat - cítím potenciál. No a najednou dostávám pozvání "Nechceš si udělat workshop pro náš tým Keboola?" Bohužel přichází i to B, tj. v angličtině. A je to tady .. Připravuju prezentaci, tak nějak naslepo. Tuším o co Pavlovi jde. Mají 40 hovorů / den, v podstatě domlouvají online prezentace (schůzky), kde již s potencionálními klienty platformy komunikuje opravdový salesák. Dosahují 1-2 dema / den. A to mi přijde opravdu málo, včetně nízké aktivity.  Poslouchám jejich hovory a i když přes svůj jazykový analfabetismus v angličtině opravdu skoro nerozumím, je mi jasné, že neprodávají, neptají se, málo zaujmou. Tady se dá hodně vylepšit. Pavel to ví také, ale zřejmě to potřebuje slyšet ještě od někoho jiného. Vzpomínám na doby At

Situační vedení a úrovně připravenosti

Můj osobní základ manažerských dovedností se nachází v době mé práce v Seznam.cz, což už je tedy opravdu dávno, bylo to v letech 2003 - 2005. Seznam investoval do řady obchodních školení v té době se rozvíjela obchodní síť fieldů a bylo potřeba to uřídit. Skvělé školení pro nás realizovala firma GlobeTime Consulting , jmenovitě Josef Hrzán. Následně se vzniklo s Pepou i lidské přátelství nad rámec školení jak moje, tak mojí ženy. To čím mně vybavilo školení v té době velmi dobře doplňovala osobní a řídící zkušenost Vaška Horejše, který v té době přišel jako ředitel obchodní sítě. On byl tím zkušenějším, který přišel z Editu, v té době tištěného katalogu, který svého času sváděl poměrně vyrovnaný obchodní souboj se Zlatými stránkami Mediatelu. Vašek měl reálné zkušenosti, přehled v práci s lidmi a já byl mladé ucho, které se zase více orientovalo v technických parametrech produktů a služeb, protože jsem před tím reklamu pro Seznam prodával v terénu. Dobře jsme se doplňovali. I s Vaške

Výroční zpráva spolku NTU 2021

Dne 21.2. se v nové kanceláři spolku na Senovážném náměstí 23 uskutečnila členská schůze s programem schválení výroční zprávy za rok 2021 a dále volby nových členů kontrolní komise. Schůze se zúčastnili členové osobně a dále také online pomocí Google Meet. Výroční zpráva 2021 ke stažení: https://www.nekdotiuveri.cz/o-nas/vyrocni-zpravy   Vážení přátelé a příznivci spolku Někdo Ti uvěří, s radostí a vděčností za vše dobré přinášíme výroční zprávu za uplynulý rok. V roce 2021 jsme byli v kontaktu s 83 oběťmi (sexuálního) zneužívání nejen v církevním prostředí, s mnoha jsme se setkali opakovaně. Zúčastnili jsme se 5 seminářů a diskusí, mluvili se stovkami lidí, s dalšími jsme byli v kontaktu online. „Když se ohlížím za uplynulý rokem, vidím kromě obrovské bolesti také velkou naději. Naději, že můžeme společně s oběťmi nést jejich zranění a že se můžeme podílet na vytváření prostředí, které bude skutečně bezpečné pro všechny,“ říká Jiří Kylar, předseda spolku Někdo Ti uvěří. Jiřina Kočí, k