Přeskočit na hlavní obsah

mySASY - pomocník v tréningu

Běhám pravidelně závody série RunTour pro hobíky. V e-mailu od runtouráků jsem dostal nabídku na vyzkoušení aplikace s názvem mySASY. Jedná se mobilní aplikaci, která ve spojení s monitorem variability srdeční frekvence (HRV) měří a vyhodnocuje aktivitu a regeneraci těla.

Cílem je pomoc v tréningu, založená na vědeckém, či chcete-li medicínském, přístupu. Pomoc a analýza, včetně doporučení znamená, že vám aplikace řekne, kdy v tréningu ubrat a kdy naopak přidat, kdy nastává proces vysoké adaptace a superkompenzace.

Aby řekl pravdu, jsem mírně posedlý všemožným měřením při pohybu :), takže když: běhám, chodím delší vycházky, bruslím na in-linech, nebo stepuju, tak se většinou vždy zapnutou aplikací adidas Running by Runtastic.

mySASY bylo něco nového. Válčil jsem s tím, že sem chtěl hodně trénovat běhání, abych se v RunTour zlepšoval a pro celkový posun v běhání. Do toho chci-potřebuju-musím trénovat step, protože se připravuju na MČR Tap Dance 2020, které bude letos 10.10. Dělám s kolegama z TDC Avalanche z Hradce Králové trio do Adults II. a když to vyjde tak s jinou kolegyní z Prahy také duo do stejného věku. Takže jsem potřeboval vhodně sladit tréning běžecký a stepařský.

A taky sem chtěl vědět, kdy jsem jen línej a nechce se mi z titulu subjektivního vnímání únavy a kdy už toho má tělo objektivně fakt dost a mělo by regenerovat. Mám v sobě větší tvrdost ve vnímání vůči tomu, takže si myslím, že sem si přivodil za poslední 1,5 roku více zranění, nebo některé věci se objevili díky mojí malé schopnosti dobře odpočívat (bolesti zad a kyčle).

 

mySASY mi to řekne :)  Jak to celé vlastně funguje? V prvním kroku jsou zapotřebí dvě věci – mít hrudní pás a s ním staženou aplikaci mySASY, která bude s pásem propojena. Následuje první měření trvající asi 15 minut, při kterém v klidovém stavu ležíte a stojíte. Po měření prakticky okamžitě zjistíte svoji tréninkovou kapacitu, díky které budete mít přehled o tom, jak na tom vy a vaše tělo aktuálně jste. V další fázi stačí udržovat svůj trénink a provést co nejvíce dalších měření (alespoň 8), abyste měli co nejpřesnější výsledky, jež vám následně prozradí, jak ve vašem tréninku pokračovat a případně jej efektivně upravit pro ještě lepší výkony a výsledky.

Sleduju následující den hned ráno po probuzení co aplikace naměří: jakou mám míru kompenzace (= jestli adaptace na zátěž předchozí tréning byla optimální, nebo ne), sleduju funkční věk (= vysledoval jsem, že když má tělo dost, tak se mi od naměřených hodnot cca 28-32 let funkčního věku blíží ke 40 rokům, tedy blízko věku reálnému :-)). A hlavně sleduju a podle toho se rozhoduju, zda vůbec budu daný trénovat a zda jen lehce, nebo normálně podle posunu naměřeného scóre v mém tréningovém profilu.na osách spotřeba zdrojů (nízká/vysoká) a doplňování zdrojů (nízké/vysoké).

Někdy nastane situace, kdy mi aplikace doporučí naopak tréning nepřerušovat a naopak si ještě naložit, protože by mohlo dojít ke ztrátě výkonnosti. Někdy však radí, abych brzdil a regeneroval. Je to pro mně zajímavá hračka. Cenově je mySASY dostupné: HRV monitor (originál) 1 490 Kč, měsíční cena aplikace 199 Kč (program Basic+), jako Runtour běžec jsem dostal 20% slevu :)

Rozhovor se zakladatelem a CEO Radimem Šlachtou.

Jinak je to také zajímavý start-up, do kterého investoval také např. Jiří Hlavenka, investor a podnikatel.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

B2B sales by phone workshop for sales team Keboola

Tak jsem dělal chytrýho v mezinárodním sales týmu společnosti Keboola. Jak jsem k tomu přišel. To mi takhle napíše Pavel Doležal na WhatsApp pár otázek k jejich aktivitám na telefonu. Řekněme jako přátelskou radu či názor. Odpovídám. A začíná mně to zajímat - cítím potenciál. No a najednou dostávám pozvání "Nechceš si udělat workshop pro náš tým Keboola?" Bohužel přichází i to B, tj. v angličtině. A je to tady .. Připravuju prezentaci, tak nějak naslepo. Tuším o co Pavlovi jde. Mají 40 hovorů / den, v podstatě domlouvají online prezentace (schůzky), kde již s potencionálními klienty platformy komunikuje opravdový salesák. Dosahují 1-2 dema / den. A to mi přijde opravdu málo, včetně nízké aktivity.  Poslouchám jejich hovory a i když přes svůj jazykový analfabetismus v angličtině opravdu skoro nerozumím, je mi jasné, že neprodávají, neptají se, málo zaujmou. Tady se dá hodně vylepšit. Pavel to ví také, ale zřejmě to potřebuje slyšet ještě od někoho jiného. Vzpomínám na doby At

Situační vedení a úrovně připravenosti

Můj osobní základ manažerských dovedností se nachází v době mé práce v Seznam.cz, což už je tedy opravdu dávno, bylo to v letech 2003 - 2005. Seznam investoval do řady obchodních školení v té době se rozvíjela obchodní síť fieldů a bylo potřeba to uřídit. Skvělé školení pro nás realizovala firma GlobeTime Consulting , jmenovitě Josef Hrzán. Následně se vzniklo s Pepou i lidské přátelství nad rámec školení jak moje, tak mojí ženy. To čím mně vybavilo školení v té době velmi dobře doplňovala osobní a řídící zkušenost Vaška Horejše, který v té době přišel jako ředitel obchodní sítě. On byl tím zkušenějším, který přišel z Editu, v té době tištěného katalogu, který svého času sváděl poměrně vyrovnaný obchodní souboj se Zlatými stránkami Mediatelu. Vašek měl reálné zkušenosti, přehled v práci s lidmi a já byl mladé ucho, které se zase více orientovalo v technických parametrech produktů a služeb, protože jsem před tím reklamu pro Seznam prodával v terénu. Dobře jsme se doplňovali. I s Vaške

Výroční zpráva spolku NTU 2021

Dne 21.2. se v nové kanceláři spolku na Senovážném náměstí 23 uskutečnila členská schůze s programem schválení výroční zprávy za rok 2021 a dále volby nových členů kontrolní komise. Schůze se zúčastnili členové osobně a dále také online pomocí Google Meet. Výroční zpráva 2021 ke stažení: https://www.nekdotiuveri.cz/o-nas/vyrocni-zpravy   Vážení přátelé a příznivci spolku Někdo Ti uvěří, s radostí a vděčností za vše dobré přinášíme výroční zprávu za uplynulý rok. V roce 2021 jsme byli v kontaktu s 83 oběťmi (sexuálního) zneužívání nejen v církevním prostředí, s mnoha jsme se setkali opakovaně. Zúčastnili jsme se 5 seminářů a diskusí, mluvili se stovkami lidí, s dalšími jsme byli v kontaktu online. „Když se ohlížím za uplynulý rokem, vidím kromě obrovské bolesti také velkou naději. Naději, že můžeme společně s oběťmi nést jejich zranění a že se můžeme podílet na vytváření prostředí, které bude skutečně bezpečné pro všechny,“ říká Jiří Kylar, předseda spolku Někdo Ti uvěří. Jiřina Kočí, k