úterý 7. února 2017

Nestíhám blogovat, ale jsem v pohodě :)

Lidi! Moji čtenáři! Na četné dotazy, kdy zase vyjde nějaký skvělý post, podávám toto vysvětlení :) (ne, bohužel se mně vůbec nikdo neptá, jen fabuluju jaké by to bylo pěkné..). Jako nic zváštního se neděje. Jen na psaní blogu není mentální prostor z titulu moc práce. Moc práce je můj poměrně setrvalý stav a mohu říci, že už to není tak moc hektické, jako např. v roce 2016. Když nemám co dělat a nemám určitý mírný převis povinností nad to, co se zvládá levou zadní - nudím se :) Nyní to jde - není to přes míru, vše se zvládá s určitým nadhledem.


Není e-shop

Tak předně jsem prodal e-shop stepovani.cz - o tom jsem už psal. Budu upřímný, poměrně dost se nám doma časově ulevilo, pocit z toho je, že jsme se tak nějak osvobodili z časového závazku služby. Doznívala určitá nostalogie, že už to neděláme, ale nyní převládá pocit, že to byl správný krok. Nastavení a celý proces prodeje, skladové zásoby apod. - vše dopadlo velmi dobře a korektně s novým provozovatelem. Mám radost, že to jede dál, mám radost, že jsem z toho neodešel se ztrátou, ale mírným ziskem, adekvátním stavu projektu a prodejů.

Není Soňa

Čau Soňo, určitě mně čteš dál :). Přeji vše dobré a nový úspěch v nové práci. Takže není Soňa na svém obvyklém místě v retenci B2M. Měl tam být nový kolega, ale nebylo to mnou ani jím uchopeno ideálním způsobem, byl to velký krajíc. Takže kolega je jinde v B2M a jsem tam já. Docela je to tedy změna, uchovat si svůj pracovní standard a výkonnost a k tomu pojmout navíc napřímo tým 7 retenčníků. Soňo - prosinec 58% a leden 55%! jde to! A věřím, že to půjde i nadále směrem k lepším a větším zítřkům. Cení se i samotná snaha a otevřená mysl jít nahoru a zlepšovat.

Je B2M

Práce je nyní na prvním místě a musím říct, že mít rodinu, dvě děti a být v čele firmy je dost a že to úplně stačí. Prostor vzniklý ukončením funkcionaření pro ČMSS a step komunitu, prodejem e-shopu bych rád věnoval sobě a své rodině, což se snad nyní děje .. zeptám se doma jak to vidí :) Mám teď v hlavě pojem "osobní produktivita", nebo lépe řečeno "produktivita práce". Ten pojem mi zní tak národohospodářsky, ale je to fakt, že lidi s vysokou mírou osobní produktivity práce musí mít úspěch a jsou žádaní. A ještě mám pocit, že uvolněný prostor bude něčím zaplněný, jen to ještě není jasné čím a jak. Je třeba být na dlouhé tratě s občasnou nutností sprintu. Leden dopadl obratově slušným 7% růstem, únor bude velmi náročný meziročně - loni se zadařilo. Jakub z IT měl svůj pěkný majstrštyk v podobě nové distribuce poptávek a také na můj popud víkendovou akci, když se přepsal operátorský pohled nového RIS systému - velká pecka, těžký víkend, ale skvělá práce celého IT! Když už jsme u toho chválení: hlavní sál inhouse splnil na 100% - také velká pochvala celému týmu v čele s Mirkou. I retence zaslouží chválu, sice se otěže přebrali až v půlce měsíce, nicméně i tak to vytažení na 55% byla zásluha celého týmu a snahy. Vy co víte jistě tímto vnímáte, že chválím ty, kteří splnili daný cíl a budu moc rád, když výčet bude moci být příští měsíc delší. Spustili jsme novou banerovku na Seznamu, tak uvidíme, kdo nás za to zdrbne a nebo to proběhne bez zájmu, to možná spíše :).


Co je podle mně důležité

Budu za chytrého - berte mně s rezervou - za důležité nyní považuju:
  • zachovat si nadhled a uvolněnost (v křeči nic nejde dobře),
  • zachovat si stále vysokou vnitřní ambici věci měnit, zlepšovat a být "hybatelem" změn,
  • důvěřovat svým profi kolegům (ale prověřovat),
  • dělat i náročnou práci s nadšením a entuziasmem - pak se to zvládá lépe,
  • pracovat hodně, ale ne do úmoru, sem tam relax naprosto nutná věc!
  • makat a nefňukat, cesta, kterou člověk jde pro něj má smysl a vybral si jí sám (nebo si má vybrat prostě jinou),
  • nebrat věci fatálně, pokládat se sice do nich interesem, ale ne moc osobně - rozčílit se může v řízení fungovat, ale často stačí, když rozčilení budeme jen hrát :), proč si tím nakazit náladu ..
  • nezbláznit se z toho.

Co se chystá?

Natáčení podcastu s Patrikem. O práci, životě, osobním růstu, o životních úspěších a pádech atd. témata. Jde o první natáčení v profi studiu. Patrik vyšel z toho, že jsme už mnoho takových debat a diskuzí měli "jen tak mimochodem" a že by bylo fajn, to natočit a pustit do světa. Uvidíme jak to dopadne. Držte palce a určitě budu informovat, kde a jak je to k poslechu.

V B2M určitě velká snaha obhajoby loňských čísel s velkou ambicí navýšení. Jako v tenisu - stát se jedničkou v ATP je hodně težké a udržet se tam léta ještě těžší. Toho udržení je třeba si vážit, ale nesmí to zase brát obzory a prostor pro to stále zkoušet nové věci a snažit se obratově růst. Nový projekt je v hledáčku, ale zatím nic extra ke komunikaci ven :(

Tento čtvrtek večer začínáme v Tančírně nové kurzy společenského tance pro mírně pokročilé s mojí ženou. Moc se těšíme! Nejen společně strávený čas, ale na relax v podobě pohybu (tance) na hudbu, to je to, co jsme měli udělat už dávno, vrátit se k osvědčenému.

A koncem února hory s inhousem - těším se! A doufám, že se taky dostane na lyžování ..

Díky az dočtení až sem (kontrolní otázka: všichni co dočetli sem nechť mi pošlou e-mail na otto.koci@b2m.cz se subjectem: "Jsi skvělý, perfektní blog!" :o)) Rád bych si porovnal, kolik toto čte živých lidí a ne jen kolik zobrazení mi ukazují Blogger statistiky ..

P.S.: 10.7. 2017 to budou přesně 4 roky trvání blogu, k dnešnímu datu 180 postů - je to hodně nebo málo?! - ovšem počet postů / rok s počtem let klesá ..

Žádné komentáře: