pátek 11. července 2014

Nabídky obchodní spolupráce

Čas od času přijde nějaká nabídka na spolupráci. V posledních dnech mne potěšil zájem vnímání našeho postavení od silného hráče - konkurenta na poli veřejných zakázek a elektronického tržiště veřejné správy.

Dnes přišel tento e-mail:

Dobrý den pane Kočí,
jsem business mentor a pracuji se svými klienty z oblasti SME´s na jejich rozvoji.
Jeden z mých klientů je firma, která právě dokončila vývojovou a testovací část svého projektu zaměřeného na B2B segment v oblasti prodeje nadbytečných skladových zásob.
Jedná se o aukční systém, o který již projevilo zájem prvních cca 50 klientů z oblasti spotřebního zboží a IT.
https://bbpro.cz/
Cílem je vytvořit největší platformu tohoto zaměření pro všechna odvětví kde se skladové zásoby nachází (vč. strojírenství, stavebnictví, zemědělství...atp.)
Hledám tedy pro svého klienta perspektivního partnera, který by se chtěl podílet na rozvoji tohoto produktu.
Byl by z vaší strany zájem o detailnější informaci?
S přátelským pozdravem
Jan Rechnovský
Business mentor

Prošel jsem si systém bbpro.cz a odpověděl negativně. Z mého pohledu rychlého skenování je to nástroj, ve kterém nevidím přidanou hodnotu a hlavně potenciál růstu. Mohu se však mýlit. Aplikace dnes znamená velmi málo, důležitá je přidaná hodnoty služby a obchodní síla.

Tak jako Seznam o sobě v čase prohlásil, že se změnil z technologické firmy na firmu obchodní, je tomu tak i v B2M. Jsme dnes zcela obchodní firma s obchodním fokusem. Cíle jsou jasné a přímočaré.

Obávám se, že také nemohu souhlasit s panem Čičem v jeho PR výstupu že: "V České republice existují poptávkové portály, nejčastěji pro státní zakázky, ale žádný B2B portál neřeší otázku prodávajícího."Žádné komentáře: