Přeskočit na hlavní obsah

Ekonomika ČT24: Zájem o poptávkové servery

20.8.2015: "Poptávkové servery jsou na vzestupu. Za posledních 5 let vrostl obrat jimi zprostředkovaných zakázek téměř o polovinu. Průměrná hodnota takové zakázky zadané přes internet je až 85 tisíc Kč. Trh s elektronickými poptávkami tak v růstu kopíruje nárůst přes e-shopy."
Jen pár kliků na internetu stačilo k tomu, aby majitelé tohoto domu našli dozor pro jeho stavbu. Pavlína Pikousová jim odeslala nabídku na své služby přes poptávkový server ePoptávka.cz

Pavlína Pikousová: "Moje návštěvy kopírovali průběh stavebních prací, od základové spáry přes základovou konstrukci a přes oborové stěny."

Lidí, kteří si takto firmy najímají je rok od roku více.

Otto Kočí: "Každý rok roste počet poptávek zhruba o 10 až 15 procent. Sledujeme to už od roku 2006. To je co se týká počtu a roste také průměrná hodnota zakázky."

Služby Pavlíny Pikousové na internetu hledá až 8 lidí denně. Přes poptávkový server tak získá až 40 % všech svých zakázek.

Pavlína Pikousová: "Mně chodí poptávky na činnost kterou se zabývám na e-mailovou adresu - to je jeden způsob a nebo druhý způsob, že v adresáři a v nabídkovém katalogu si mně můžou klienti vlastně vyhledat."

A stoupá také počet těch co firmy hledají v internetových katalozích. Pražské koupelnové studio se v nich prezentuje teprve dva měsíce.

Michaela Nováková: "Od té doby co firma nabízí své služby na internetu navštíví její studio až 4 x lidí než před tím a spolu s návštěvností stoupají i tržby."

Miroslav Kubarych: "Lidí moc času nemaj, aby navštěvovali koupelnová studia, tak si v podstatě mohou vybrat na internetu. Pokud se jim to zalíbí - přijdou se podívat k nám do studia."


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

B2B sales by phone workshop for sales team Keboola

Tak jsem dělal chytrýho v mezinárodním sales týmu společnosti Keboola. Jak jsem k tomu přišel. To mi takhle napíše Pavel Doležal na WhatsApp pár otázek k jejich aktivitám na telefonu. Řekněme jako přátelskou radu či názor. Odpovídám. A začíná mně to zajímat - cítím potenciál. No a najednou dostávám pozvání "Nechceš si udělat workshop pro náš tým Keboola?" Bohužel přichází i to B, tj. v angličtině. A je to tady .. Připravuju prezentaci, tak nějak naslepo. Tuším o co Pavlovi jde. Mají 40 hovorů / den, v podstatě domlouvají online prezentace (schůzky), kde již s potencionálními klienty platformy komunikuje opravdový salesák. Dosahují 1-2 dema / den. A to mi přijde opravdu málo, včetně nízké aktivity.  Poslouchám jejich hovory a i když přes svůj jazykový analfabetismus v angličtině opravdu skoro nerozumím, je mi jasné, že neprodávají, neptají se, málo zaujmou. Tady se dá hodně vylepšit. Pavel to ví také, ale zřejmě to potřebuje slyšet ještě od někoho jiného. Vzpomínám na doby At

Situační vedení a úrovně připravenosti

Můj osobní základ manažerských dovedností se nachází v době mé práce v Seznam.cz, což už je tedy opravdu dávno, bylo to v letech 2003 - 2005. Seznam investoval do řady obchodních školení v té době se rozvíjela obchodní síť fieldů a bylo potřeba to uřídit. Skvělé školení pro nás realizovala firma GlobeTime Consulting , jmenovitě Josef Hrzán. Následně se vzniklo s Pepou i lidské přátelství nad rámec školení jak moje, tak mojí ženy. To čím mně vybavilo školení v té době velmi dobře doplňovala osobní a řídící zkušenost Vaška Horejše, který v té době přišel jako ředitel obchodní sítě. On byl tím zkušenějším, který přišel z Editu, v té době tištěného katalogu, který svého času sváděl poměrně vyrovnaný obchodní souboj se Zlatými stránkami Mediatelu. Vašek měl reálné zkušenosti, přehled v práci s lidmi a já byl mladé ucho, které se zase více orientovalo v technických parametrech produktů a služeb, protože jsem před tím reklamu pro Seznam prodával v terénu. Dobře jsme se doplňovali. I s Vaške

Výroční zpráva spolku NTU 2021

Dne 21.2. se v nové kanceláři spolku na Senovážném náměstí 23 uskutečnila členská schůze s programem schválení výroční zprávy za rok 2021 a dále volby nových členů kontrolní komise. Schůze se zúčastnili členové osobně a dále také online pomocí Google Meet. Výroční zpráva 2021 ke stažení: https://www.nekdotiuveri.cz/o-nas/vyrocni-zpravy   Vážení přátelé a příznivci spolku Někdo Ti uvěří, s radostí a vděčností za vše dobré přinášíme výroční zprávu za uplynulý rok. V roce 2021 jsme byli v kontaktu s 83 oběťmi (sexuálního) zneužívání nejen v církevním prostředí, s mnoha jsme se setkali opakovaně. Zúčastnili jsme se 5 seminářů a diskusí, mluvili se stovkami lidí, s dalšími jsme byli v kontaktu online. „Když se ohlížím za uplynulý rokem, vidím kromě obrovské bolesti také velkou naději. Naději, že můžeme společně s oběťmi nést jejich zranění a že se můžeme podílet na vytváření prostředí, které bude skutečně bezpečné pro všechny,“ říká Jiří Kylar, předseda spolku Někdo Ti uvěří. Jiřina Kočí, k