pátek 25. února 2022

Výroční zpráva spolku NTU 2021

Dne 21.2. se v nové kanceláři spolku na Senovážném náměstí 23 uskutečnila členská schůze s programem schválení výroční zprávy za rok 2021 a dále volby nových členů kontrolní komise. Schůze se zúčastnili členové osobně a dále také online pomocí Google Meet.

Výroční zpráva 2021 ke stažení:

https://www.nekdotiuveri.cz/o-nas/vyrocni-zpravy 

Vážení přátelé a příznivci spolku Někdo Ti uvěří,

s radostí a vděčností za vše dobré přinášíme výroční zprávu za uplynulý rok. V roce 2021 jsme byli v kontaktu s 83 oběťmi (sexuálního) zneužívání nejen v církevním prostředí, s mnoha jsme se setkali opakovaně. Zúčastnili jsme se 5 seminářů a diskusí, mluvili se stovkami lidí, s dalšími jsme byli v kontaktu online.

„Když se ohlížím za uplynulý rokem, vidím kromě obrovské bolesti také velkou naději. Naději, že můžeme společně s oběťmi nést jejich zranění a že se můžeme podílet na vytváření prostředí, které bude skutečně bezpečné pro všechny,“ říká Jiří Kylar, předseda spolku Někdo Ti uvěří.

Jiřina Kočí, která svůj příběh zveřejnila v podcastové sérii Ve stínu celibátu, dodává: „zásadní bylo, že jsme téma sexuálního zneužívání dostali do veřejného prostoru“. Tabuizace totiž nepomáhá ani obětem ani snahám o předcházení dalším případům. Těší nás také postupný zájem České biskupské konference a Ekumenické rady církví o spolupráci s námi.

Děkujeme za všechnu podporu, ať už materiální nebo duchovní. Díky Vám nejsme v tak těžkém tématu samotní/osamocení.

Někdo Ti uvěří, z.s.

www.nekdotiuveri.cz
facebook.com/nekdotiuveri

Spolek Někdo Ti uvěří je sdružením obětí a odborníků, kterým leží na srdci problematika zneužívání (nejen) v církvi. Nabízíme obětem bezpečné prostředí, kde mohou sdílet, co se jim přihodilo, vzděláváme. Záleží nám na církvi i lidech v ní a kolem ní. Máme naději, že odcizení způsobené zneužíváním jde překonat.

Kontakt: napiste@nekdotiuveri.cz

Žádné komentáře: