Více o mně


Vystudoval jsem sociologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Už během posledních let studia u mně převážila práce pro softwarovou společnost a po úspěšném získání magisterského titulu jsem se sociologii ani nezačal věnovat.


Profesní kariéru jsem začínal v roce 1999 jako produktový manažer portálu
Atlas.cz. Dále  v roce 2001 pracuji jako obchodní zástupce ve společnosti INTERNET TRADING s.r.o. Již zde platí ve správné době na správném místě. Prodej malým a středním firmám, v té době nových formátů typu přednostních výpisů na klíčové slovo v hledání a firemních zápisů, se rozjížděl naplno. V této firmě jsem poznal kouzlo přímého prodeje, což se stalo v různých pozicích a firmách mojí profesní náplní na další roky. 

Zde první profesní úspěch, první větší finance za úspěšný přímý prodej. Prodáváme produkty na Seznam.cz, Centrum.cz a Atlas.cz dohromady. Krásná doba, kdy zákazníci začínají opouštět již vyčerpané tištěné Zlaté stránky a začínají výrazněji investovat do internetových formátů.

Díky praktické zkušenosti, jaké médium zákazníci opravdu chtějí, opouštím místo obchodníka a přeskakuji na loď jménem Seznam.cz Otevírám významnou kapitolou v mé kariéře - práce v Seznam.cz jako regionální manažer obchodní sítě. Byla to velká zkušenost a také další poznání úspěchu. Když si vzpomenu na tehdejší étos a vnitřní náladu firmy, kdy se běžně na obchodních pozicích i interně chodilo v oblecích a kravatách (a to včetně Ivo Lukačoviče), tak se nad tím dnes zpětně usmívám. Po 3 úspěšných letech spolupráce na rozvoji obchodní sítě z 0 na 300 obchodníků odcházím z vlastního rozhodnutí, pro mnoho lidí nepochopitelně.


Od roku 2006 začíná moje ´polská´ anabáze - 1,5 roku práce jako ředitel pobočky pro Ataxo v polských Katowicích. Z profesního úspěchu na pozici, kde by se dalo existovat dlouho do neznáma jiné země a vstříc dobrodružství úspěchu či neúspěchu. S celou rodinou jsem se přestěhoval, pracoval a žil v Polsku. Přímý prodej se mi vybudovat nepodařilo, ale telefonní prodej jsme rozšříli o několik nových poboček a Ataxo v Polsku úspěšně rostlo. Ze své nerozvážnosti jsem si však způsobil nucený odchod z Ataxa. Ve snaze zúročit polské zkušenosti jsem rozjel vlastní internetový podnikatelský projekt - internetový katalog firem, ovšem produkt byl bez inovace a invence, neuspěli jsme.


Profesní pád díky vlastnímu podnikatelskému neúspěchu, umocněný začínající ekonomickou krizí v roce 2009 a přerušenou kariérou v ČR prací v Polsku, vystřídal opět úspěch v ePoptávka.cz. Nejdříve jako produktový manažer, po 1 roce jako ředitel firmy, kde, věřím úspěšně, pracuji dodnes. ePoptávka.cz je úspěšná služba v České republice a na Slovensku, provozujeme také poptávkové systémy v Polsku a Maďarsku. V roce 2012 došlo k růst obratu o 40% na 107 mil. Kč. I v roce 2013 rosteme a další jednotky až nižší desítky %, a těšíme se na další vývoj na trhu poptávkových systémů.


Věřím, že když vás práce opravdu baví a vnitřně motivuje, budete ji dělat nejlépe. Ve všech angažmá jsem vždy pracoval naplno, stejně jako kdyby mi daná firma patřila.


Vyjma práce v ePoptávka.cz a času, který strávím se svojí ženou a svými dětmi se věnuji svému koníčku stepování.


1 komentář:

Unknown řekl(a)...

Dobrý den, pane Kočí,

včera jsem byl kontaktován operátorkou z epoptávky, paní byla neodbytná, atd., dostal jsem se do Vašeho systému na základě distanční smlouvy, dnes dorazila faktůra, hodně mě to překvapilo, jsem z toho trochu paf, máme malé dítě a práce nad hlavu, tak buďte tak laskavý a přimluvte se, s pozdravem Petr Erlebach.