Přeskočit na hlavní obsah

B2B sales by phone workshop for sales team Keboola

Tak jsem dělal chytrýho v mezinárodním sales týmu společnosti Keboola. Jak jsem k tomu přišel. To mi takhle napíše Pavel Doležal na WhatsApp pár otázek k jejich aktivitám na telefonu. Řekněme jako přátelskou radu či názor. Odpovídám. A začíná mně to zajímat - cítím potenciál. No a najednou dostávám pozvání "Nechceš si udělat workshop pro náš tým Keboola?" Bohužel přichází i to B, tj. v angličtině. A je to tady ..

Připravuju prezentaci, tak nějak naslepo. Tuším o co Pavlovi jde. Mají 40 hovorů / den, v podstatě domlouvají online prezentace (schůzky), kde již s potencionálními klienty platformy komunikuje opravdový salesák. Dosahují 1-2 dema / den. A to mi přijde opravdu málo, včetně nízké aktivity. 

Poslouchám jejich hovory a i když přes svůj jazykový analfabetismus v angličtině opravdu skoro nerozumím, je mi jasné, že neprodávají, neptají se, málo zaujmou. Tady se dá hodně vylepšit. Pavel to ví také, ale zřejmě to potřebuje slyšet ještě od někoho jiného.

Vzpomínám na doby Ataxa, vzpomínám na Polsko, vzpomínám na prodej PPCčka v podobě garantované ceny za klik. Jsem rád, že se s Pavlem zase uvidíme osobně. Buším prezentaci a protože Google Translate je opravdu mocný nástroj, něco mám, i když anglicky mnoho neumím :) První termín nevychází, Pavel má covid, druhý termín vychází. 

Přicházím do Keboola Czech v Dělnické ul. a ocitám se v kanceláři opravdu tech startupu. Rázem zjišťuju, že tady budu jediný česky mluvící a mírně se orosím. Považuji za svůj handicap, že nemluvím anglicky. Testnu se na covid a jdeme na to. 

Jsem tváří v tvář asi 10 online lidem a 4 v kanceláři. Paul, Nate, Delia v Rumunsku. Týmy pro Evropu a Severní Ameriku. Na úvod zahazuji svoji prezentaci :) a ptám se co je nejvíc trápí a v čem bych mohl pomoci. Moc se jim nechce mluvit, takže jedu svá témata a zkušenosti z našeho cold-call prodeje.

Postupem času se chytají, jdou na mně otázky a dostává to nějaký spád. Pavel má těžkou pozici mě / mně překládat do češtiny. Po 2 hodinách končíme, oba úplně grogy. Mám pochybnosti, zda jim to k něčemu bylo, ale snad to bylo hlavně Pavlovi, protože mnohokrát souhlasně kýval. Tak hodně štěstí Keboolo v dalším rozvoji!

Zde zmíněná ne-uplatněná prezentace

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Situační vedení a úrovně připravenosti

Můj osobní základ manažerských dovedností se nachází v době mé práce v Seznam.cz, což už je tedy opravdu dávno, bylo to v letech 2003 - 2005. Seznam investoval do řady obchodních školení v té době se rozvíjela obchodní síť fieldů a bylo potřeba to uřídit. Skvělé školení pro nás realizovala firma GlobeTime Consulting , jmenovitě Josef Hrzán. Následně se vzniklo s Pepou i lidské přátelství nad rámec školení jak moje, tak mojí ženy. To čím mně vybavilo školení v té době velmi dobře doplňovala osobní a řídící zkušenost Vaška Horejše, který v té době přišel jako ředitel obchodní sítě. On byl tím zkušenějším, který přišel z Editu, v té době tištěného katalogu, který svého času sváděl poměrně vyrovnaný obchodní souboj se Zlatými stránkami Mediatelu. Vašek měl reálné zkušenosti, přehled v práci s lidmi a já byl mladé ucho, které se zase více orientovalo v technických parametrech produktů a služeb, protože jsem před tím reklamu pro Seznam prodával v terénu. Dobře jsme se doplňovali. I s Vaške

Výroční zpráva spolku NTU 2021

Dne 21.2. se v nové kanceláři spolku na Senovážném náměstí 23 uskutečnila členská schůze s programem schválení výroční zprávy za rok 2021 a dále volby nových členů kontrolní komise. Schůze se zúčastnili členové osobně a dále také online pomocí Google Meet. Výroční zpráva 2021 ke stažení: https://www.nekdotiuveri.cz/o-nas/vyrocni-zpravy   Vážení přátelé a příznivci spolku Někdo Ti uvěří, s radostí a vděčností za vše dobré přinášíme výroční zprávu za uplynulý rok. V roce 2021 jsme byli v kontaktu s 83 oběťmi (sexuálního) zneužívání nejen v církevním prostředí, s mnoha jsme se setkali opakovaně. Zúčastnili jsme se 5 seminářů a diskusí, mluvili se stovkami lidí, s dalšími jsme byli v kontaktu online. „Když se ohlížím za uplynulý rokem, vidím kromě obrovské bolesti také velkou naději. Naději, že můžeme společně s oběťmi nést jejich zranění a že se můžeme podílet na vytváření prostředí, které bude skutečně bezpečné pro všechny,“ říká Jiří Kylar, předseda spolku Někdo Ti uvěří. Jiřina Kočí, k