pondělí 3. srpna 2015

Červenec 2015

Odmlčel jsem se na delší čas. Ne, že bych neměl témata na psaní - těch mám vícero, ale nešlo mi to, neměl jsem energii. Ačkoliv je léto a byznys zrovna nekvete, pracovní čas se mi teď výrazně zrychlil a během července se stalo několik důležitých věcí.

B2Call Plzeň - jedeme!

Za prvé je to první měsíc projektu B2Call. Nová 10-členná pobočka v Plzni to dala statečně, jejich výsledek za první měsíc je těsně pod prvním stupněm spokojenosti. Není to žádný propadák, ale zase ani žádná velká sláva. Lze už dohlédnout, kdy budeme v provozním zisku a to je příjemné. Velká práce tamního teamleadera a celého prodejního týmu, měli jsme kliku na lidi. Musím zaklepat na dřevo, aby to šlo takto dál. Plánujeme další rozvoj, nejen v Plzni, ale dostaneme se také - věřím že už v září - říjnu k další 1 - 2 pobočce v jiných krajích. Sázka na lepší možnosti náboru šikovných lidí mimo Prahu, kde působíme, se myslím potvrdila.

Inhouse - nucená správa

Za druhé došla trpělivost s managementem Inhouse po neuspokojivých výsledcích a zejména posunu oddělení do určité letargie, upadající pracovní morálky a odevzdanosti. Nový leader ztratil svůj entuziasmus a přestali jsme si rychle rozumět. Dochází k plošné výměně většiny stávajícího managementu, oddchází ti, kteří nemají důvěru, nebo ji už dávno ztratili v minulosti. Stavím se do čela 30-členného oddělení formou sloučení své pozice s pozicí manažera Inhouse, což při práci s celou firmou a židlí ve velíně v Houstonu není nijak jednoduché. Vybírám si své lidi a ty stavím do pozic a 3 týden se snažím tomu dát větší systém, náročnost na pracovní výkon a celek nastavit více motivačně pro obchodníky a také zajímavěji pro firmu. Červencový výsledek to již nijak výrazně nezachránilo, ale nyní mám pocit a větší jistotu, že se věci dávají do pochodu správným směrem. Výsledek se dostaví, pracovní výkon jde nahoru. Je to více k první linii a tomu jsem odvykl. Ale po 5 letech je to vcelku příjemná změna a velká osobní výzva to dát podle představ a očekávání. Nevzdám to, i když je to energie navíc, ale taky z toho mám hodně energie zpátky. Pojďme si říct, a pojďme se bavit o tom, že nyní vidím více hloubkově do detailů, což i pro toto oddělení bude dále výhodou a přínosem, věřím že na delší čas. Bylo prostě potřeba zastavit další krvácení důvěry v Inhouse, bylo a je potřeba resuscitovat celé oddělení. Dochází také aktuálně k dokončení architektonických úprav kanceláří, postnu fotky.

Projekt ReferenceHodnocení.cz

Jedeme pilotní prodej na zákaznících trial verzí, kterých je už zhruba 4 tisíce. První úspěchy se už vynořují, ale zatím daleko ke spokojenosti. Jak říká Petr, vytvořit si zcela nový trh je velmi náročné a běh na delší trať. Produktu věříme, ale prodejní úspěch nastaví, zda a v jakém rozsahu se projektu budeme dále věnovat. Nově máme nasazený katalog hodnocení s lokalizací na mapě.

Natáčení s Českou televizí

Reagovali na naší tiskovou zprávu PR agentury a záměrem bylo natočit rozhovor s námi o trhu poptávkových systémů a dále s naším aktivním zákazníkem. Natáčení proběhlo obojí a musím říct, že sehnat za několik hodin v době dovolených našeho zákazníka s požadavky pouze Praha, stavební obor a současně pouze OSVČ nebyl jednoduchý úkol, ale zajistili jsme a rozhovor byl natočen.  Jsme holt slušná produkce :) Těšíme se na vysílání, video postnu.

Pěkné léto a zbytek prázdnin všem.


Žádné komentáře: