čtvrtek 3. září 2015

Rád hraju na síti

Hraju tenis a to raději stylem vypracování situace ze základní čáry a postup na síť a zakončení. Nahrávky na síti na smeč jsou míče, které i když nejsou někdy zcela bez rizika chyby, jsou zkrátka od soupeře ´nalité´ a nezbývá nic jiného než řádně zasmečovat.


Jednou takovou nahrávkou na smeč je pro mě ´sdělení´, které se o mojí osobě šíří po firmě a dostalo se i k mým uším. Zní zhruba tak, že nejsem kompetentní řídit B2M, protože jsem jinou firmu přivedl ke krachu a dále že za mne současný majitel B2M zaplatil všechny dluhy.

Já smečuju rád :-) a poměrně dobře a tohle je dezinformace slušného kalibru s nepěkným a nečestným úmyslem nevím koho a je mi to jedno. Každopádně tady jsou věci uvedeny fakticky správně.

  • má profesní kompetence: jeden ze školitelů od kterého se nejvíc naučil říkal, že úspěch na libovolné pozici musíte dokázat minimálně 3 x, než si můžete myslet, že ten úspěch byl vaší zásluhou. Už 3 mám. Za prvé působení v Seznam.cz v letech 2003 a 2006 úspěch byl, od nuly jsme vybudovali síť obchodních zástupců po celé ČR, struktura pode mnou měla cca 100 obchodníků a několik desítek milonů Kč ročního obratu. Odcházel jsem na vrcholu. Druhý pozitivní zářez byl v Ataxu, kde jsem pomáhal a vedl 1 rok polskou pobočku. Zdvojnásobil jsem obrat, po mém odchodu bylo celé Ataxo Holding prodáno za 200 mil. Kč. Třetí pozitivum a úspěch byl a je stále v B2M, kde se pod mým vedením (říkám to takto poměrně málo a poměrně nerad, protože je to vždycky kolektivní práce - ale teď takhle ano!) zdvojnásobil obrat i zisk společnosti B2M. Je to málo? pojďte mi říct co máte za sebou vy a porovnáme profesní váhu toho, komu je to málo a kdo má pocit že nejsem kompetentní :)
  • můj profesní neúspěch: ano, měl jsem jeden a nestydím se za něj, v mnohém je to zkušenost k nezaplacení, i když ty dluhy byli náročné a tíživé. Byla to firma v Polsku, provozující internetový katalog firem, asi 1,5 roku jsme rozjížděl telefonní prodej zápisů do katalogu, udělali jsme asi 1,0 mil. Kč obrat, ovšem celá ta sranda stále asi 1,7 mil. Kč. Nemohl jsem si vyplácet plat a proto si půjčoval na žití s rodinou. Po zásahu Google v penalizaci ve vyhledávání pohár přetekl a činnost jsem ukončil a vrátil se zpět do Čech a hledal práci.
  • mé dluhy z minulosti: to by bylo docela fajn, kdyby je za mně někdo zaplatil :), musel jsem si na však vydělat, bylo to několik set tisíc vypůjčených od rodiny za které jsem žil v době, kdy podnikání v Polsku nemělo na to, aby mi vyplácelo plat. Petr za mne dluhy určitě nezaplatil, pouze peníze, kterými jsem dluhy zaplatil jsem si vydělal u něho. Celých 700 tis. Kč jsem splatil cca během 2 - 3 let.

Více o mé profesní kariéře také zde: http://www.ottokoci.cz/p/o-mne.html


Kdo nevěří ať tam běží :) a zeptá se lidí, jejichž profesní kredit je plný úspěchů v managementu a byznysu a zeptá se jich na mojí práci v minulosti nebo současnosti. Je to například Tomáš Kapalín (aktuálně Seznam.cz), nebo Pavel Doležal (ex-Ataxo).

Přátelé, kdo z vás to má? :-) Zkuste vymyslet něco promyšlenějšího, tohle byl velmi amatérský pokus o diskreditaci, tomu se musím jen zasmát ..

Žádné komentáře: