Přeskočit na hlavní obsah

InHouse B2M: 1 rok poté

InHouse je název našeho interního call-centra B2M, pokud by jste nevěděli. Díval jsem se zpětně na rekapitulační články, které jsou zde:


Tahle retrospektiva mě baví. Čtu si články a dlužím tedy po poměrně dlouhé době nějakou zprávu o stavu, kde se nacházíme.

Stav březen 2015

Jsme na cca 32 operátorech ve 3 týmech, kteří prodávají akvizičně několik různých kampaní. Hlavní tahoun je projekt ÚředníNástěnka.cz, dále prodáváme poptávkové vertikály typu StavebníServis24.cz a další. Názory, že to nedáme se naštěstí nenaplnily. Zvládáme! Samozřejmě, že přišly propady a pády, rozpadnutí týmu, nutnost postavit ho zcela znovu s novými lidmi, ale jako celek je to vedle retenčního oddělení jeden ze tří hlavních příjmových pilířů B2M.CZ. Který už nedmyslitelně do firmy patří.

Zhruba před rokem jsme cílili obratově na 2 - 2,5 mil. Kč / měsíc, realita prodejů je aktuálně na úrovni zhruba 4 - 4,5 mil. Kč / měsíc. Ano, máme určité problémy a potíže, nepopírám. Ale zvládneme je stejně, jako jsme zvládly ty předchozí.

Máme managera call-centra, interního trenéra, team-leadery a supervizory a samozřejmě operátory. Aktuálně nabíráme HR specialistu pro zastřešení personální agendy. Tým je jednoznačně výborný a je to výsledek jejich skvělé práce. [pro ně, aby se nedivili, proč tady chválím a jinde prudím: to, že jsem poměrně málo často nespokojený s jednotlivostmi není v rozporu s celkově skvělým hodnocením celého oddělení .. ovšem na druhé straně nelze ode mne očekávat, že do toho co vidím jako špatně prudit přestanu ..]


Vize 2015

Vize je stavět na lidské potenciálu a vnímat kvalitní lidi v prodeji jako základní aktivum firmy. Od toho se odvíjí podpora: lidi dobře platit (za jasné výsledky), nabídnout kvalitní a dobře prodejný produkt na specifickém trhu, nabídnout benefity typu příjemné, moderní a vytuněné pracoviště. K tomu stále ještě rodinný charakter firmy, neformální atmosféru a možnost kariérního růstu.

Aktuálně probíhá příprava architektonického návrhu celého druhé křídla 1. patra na Šafránkově ul., které je již celé obsazeno oddělením Inhouse. Znamená to, že živelný růst, kdy prostě nakoupíte ty židle a stoly, které jste kupovali doteď a místo kuchyňky na čaj, kávu apod. je to různě po stolech z Ikea nastupuje promyšlenější přístup architektů s nárokem na relax zónu, školící místnost, plochy pro interní marketing apod. Zde je potenciálně k dispozici zhruba 60 - 70 pracovišť. Cílem pro rok 2015 je zde vyrůst na maximum.


Rád bych poděkoval celému Inhouse a zejména Inhouse managementu za jejich práci, nadšení a výsledky protože jsou skvělí a vím, jak těžká a náročná je to práce.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

B2B sales by phone workshop for sales team Keboola

Tak jsem dělal chytrýho v mezinárodním sales týmu společnosti Keboola. Jak jsem k tomu přišel. To mi takhle napíše Pavel Doležal na WhatsApp pár otázek k jejich aktivitám na telefonu. Řekněme jako přátelskou radu či názor. Odpovídám. A začíná mně to zajímat - cítím potenciál. No a najednou dostávám pozvání "Nechceš si udělat workshop pro náš tým Keboola?" Bohužel přichází i to B, tj. v angličtině. A je to tady .. Připravuju prezentaci, tak nějak naslepo. Tuším o co Pavlovi jde. Mají 40 hovorů / den, v podstatě domlouvají online prezentace (schůzky), kde již s potencionálními klienty platformy komunikuje opravdový salesák. Dosahují 1-2 dema / den. A to mi přijde opravdu málo, včetně nízké aktivity.  Poslouchám jejich hovory a i když přes svůj jazykový analfabetismus v angličtině opravdu skoro nerozumím, je mi jasné, že neprodávají, neptají se, málo zaujmou. Tady se dá hodně vylepšit. Pavel to ví také, ale zřejmě to potřebuje slyšet ještě od někoho jiného. Vzpomínám na doby At

Situační vedení a úrovně připravenosti

Můj osobní základ manažerských dovedností se nachází v době mé práce v Seznam.cz, což už je tedy opravdu dávno, bylo to v letech 2003 - 2005. Seznam investoval do řady obchodních školení v té době se rozvíjela obchodní síť fieldů a bylo potřeba to uřídit. Skvělé školení pro nás realizovala firma GlobeTime Consulting , jmenovitě Josef Hrzán. Následně se vzniklo s Pepou i lidské přátelství nad rámec školení jak moje, tak mojí ženy. To čím mně vybavilo školení v té době velmi dobře doplňovala osobní a řídící zkušenost Vaška Horejše, který v té době přišel jako ředitel obchodní sítě. On byl tím zkušenějším, který přišel z Editu, v té době tištěného katalogu, který svého času sváděl poměrně vyrovnaný obchodní souboj se Zlatými stránkami Mediatelu. Vašek měl reálné zkušenosti, přehled v práci s lidmi a já byl mladé ucho, které se zase více orientovalo v technických parametrech produktů a služeb, protože jsem před tím reklamu pro Seznam prodával v terénu. Dobře jsme se doplňovali. I s Vaške

Výroční zpráva spolku NTU 2021

Dne 21.2. se v nové kanceláři spolku na Senovážném náměstí 23 uskutečnila členská schůze s programem schválení výroční zprávy za rok 2021 a dále volby nových členů kontrolní komise. Schůze se zúčastnili členové osobně a dále také online pomocí Google Meet. Výroční zpráva 2021 ke stažení: https://www.nekdotiuveri.cz/o-nas/vyrocni-zpravy   Vážení přátelé a příznivci spolku Někdo Ti uvěří, s radostí a vděčností za vše dobré přinášíme výroční zprávu za uplynulý rok. V roce 2021 jsme byli v kontaktu s 83 oběťmi (sexuálního) zneužívání nejen v církevním prostředí, s mnoha jsme se setkali opakovaně. Zúčastnili jsme se 5 seminářů a diskusí, mluvili se stovkami lidí, s dalšími jsme byli v kontaktu online. „Když se ohlížím za uplynulý rokem, vidím kromě obrovské bolesti také velkou naději. Naději, že můžeme společně s oběťmi nést jejich zranění a že se můžeme podílet na vytváření prostředí, které bude skutečně bezpečné pro všechny,“ říká Jiří Kylar, předseda spolku Někdo Ti uvěří. Jiřina Kočí, k