neděle 4. června 2017

Seminář Brian Tracy

Zaregistroval jsem někde, už si nepamatuju kde. Možná mi někdo řekl (myslím že Blanca?), možná FB Ads, už nevím. Přihlásil jsem a absolvoval. Seminář proběhl a byla to docela makačka, jak časová (od 9 do 18 hod.), tak co se týká otevřenosti. Protože nevím jak vy, ale já určitě a myslím že češi obecně, nejsme zcela zvyklí otočit se k cizímu člověku po levici a začít mu vykládat své osobně - manažerské věci :) Bylo simultánně tlumočeno, což bych jinak v angličtině nedal.

Osobně vidím přínos v "mentálním" nastavení. Odnesl sem si sice 7 x A4 poznámek přepsaných do počítače, ale největší přínos je v tom "být tam" a "naladit se" na "mind-set". Cena = podle mně přiměřená výkonu, velmi dobrý poměr. Stačí jedna inspirace, jedna věta, či rozvinutí či impuls k vlastnímu myšlení a je to zpátky násobně :)!.

Několik dobrých tvrzení (možná bonmotů), které zazněly. Asi nemohou mít takovou "sílu", když jsou vytrženy z kontextu, ale i tak uvádím:
  • Přemýšlení = hlavní práce leaderů. Leadership = schopnost dosahovat výsledků.
  • Leader má odvahu jít do akce bez ohledu na jistotu výsledku!
  • Jediná odměna za řešení problémů (plnění cílů) jsou další problémy k řešení (další cíle) :).
  • Hodnocení kvality: "Kolik času v % váš produkt nebo služba dělá to, co tvrdí, že bude dělat?"
  • Skvělý marketing: 1/ nepřetržitě noví zákazníci, 2/ jedinečná prodejní výhoda, 3/ první volba v oboru.
  • Skvělý lidé ve firmě: 1/ jsou excelentní, 2/ přijímají nejvíce odpovědnosti, 3/ pozitivní mentální přístup (neznají ne ..), 4/ super time management, 5 / dobře vychází s ostatními.
  • Nejlepší čas na propuštění člověka je čas, kdy o tom poprvé začnete přemýšlet!
  • Generujte skvělá čísla – management prostřednictvím měření.

Brian Tracy je prezidentem společnosti Brian Tracy International, která se zaměřuje na tréning a rozvoj jednotlivců a organizací. Pomáhá lidem dosáhnout jejich podnikatelské a osobní cíle rychleji a snadněji, než si dokáží představit, že je možné. Už 30 let studuje, zkoumá a působí jako poradce a vizionář v oblasti ekonomiky, byznysu, psychologie a time managementu. Je opakovaně nejlépe prodávaným autorem, za svojí kariéru napsal více jak 70 knih a mnohé z nich byly přeloženy do desítek jazyků. Do češtiny bylo přeloženo mnoho knih.

Jeho semináře v České a Slovenské republice organizuje You Academy, http://briantracy.sk

Žádné komentáře: